MONATO
Por skribi al ni
Serĉu en la retpaĝoj de Monato
en la retpaĝoj de Monato

Facebook Amikiĝu kun ni ankaŭ en Facebook

Kolofono de la magazino MONATO

MONATO, internacia magazino sendependa pri politiko, ekonomio kaj kulturo en la internacia lingvo Esperanto; fondinto: Stefan Maul; 39a jarkolekto; aperas principe la 15an de ĉiu monato, escepte de aŭgusto; abontarifo varias laŭlande.

MONATO havas 102 korespondantojn kun kunlaborkontrakto en 45 landoj kaj abonantojn en 73 landoj; aperas nur originale en Esperanto verkitaj artikoloj (ne tradukoj) .

Creative Commons License
La enhavo de la artikoloj ne nepre kongruas kun la opinio de l' eldonejo; artikoloj el MONATO povas esti libere kopiitaj aŭ tradukitaj por nekomercaj celoj, se oni mencias la fonton.

eldonejo:
Flandra Esperanto-Ligo, Lange Beeldekensstraat 169, B-2060 Antwerpen, Belgio; telefono: + 32 3 234 34 00; retpoŝto: eldonejo@monato.net; Skype: fel-monato.

sociaj retejoj:
• Twitter: @FEL_Antverpeno
• Facebook: https://www.facebook.com/revuo.Monato

honora ĉefredaktoro:
Stefan Maul

gvida redaktoro:
Paŭl Peeraerts. Rete: chefredaktoro@monato.net.

lingvaj reviziantoj:
Roland Cuenot, Edmund Grimley Evans, Jens S. Larsen, Rob Moerbeek, Brian Moon, Manolo Parra, Andrej Peĉënkin, Anna kaj Mati Pentus.

redakcia sekretario:
Paŭl Peeraerts. Rete: monato@monato.net.

grafiko:
Ferriol Macip i Bonet, Zep Armentano.

redaktoroj:
Arto: Claude Nourmont-Moon, Luksemburgo, arto@monato.net.
Ekonomio: Roland Rotsaert, Belgio, ekonomio@monato.net.
Eseoj: Sendu al la koncerna redaktoro, depende de la temo.
Historio: Trevor Steele, Aŭstralio, historio@monato.net.
Hobio: Evgeni Georgiev, Aŭstrio, hobio@monato.net.
Komputado: Edmund Grimley Evans, Britio, komputado@monato.net.
Leteroj: Paŭl Peeraerts, Belgio, leteroj@monato.net.
Libroj: Boris Kolker, Usono, libroj@monato.net. Noto: Librorecenzojn oni ne sendu al la redaktoro proprainiciate. La kunlaborantoj ricevos la recenzopetojn kaj la librojn de la eldonejo.
Lingvo: Roberto Pigro, Kipro, lingvo@monato.net.
Literaturo: Trevor Steele, Aŭstralio, literaturo@monato.net.
Medio: Sendu viajn kontribuojn al medio@monato.net.
Moderna vivo: Norberto Díaz Guevara, Kubo, moderna_vivo@monato.net.
Politiko: Alexander Shlafer, Usono, politiko@monato.net.
Scienco: Roberto Pigro, Kipro, scienco@monato.net.
Spirita vivo: Redaktora posteno vakas.
Turismo: Evgeni Georgiev, Aŭstrio, turismo@monato.net.


Lasta adapto de tiu ĉi paĝo: 2018-10-16